08.04.2014

CloudiA wspiera informatyczny konkurs „TIK?-TAK!”

Ponad 20 tys. graczy z 800 szkół, to efekty ubiegłorocznej edycji konkursu „TIK?-TAK!”, którego celem jest rozwijanie zainteresowań informatycznych wśród młodych osób. W tym roku po raz kolejny wydarzenie wesprze CloudiA ze swoimi usługami w chmurze.

7 kwietnia br. ruszyła IV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego „TIK?-TAK!” dla szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, organizowanego przez Polskie Towarzystwo Informatyczne. Celem Konkursu jest rozwijanie zainteresowań informatycznych i przygotowanie młodzieży do funkcjonowania w zinformatyzowanym społeczeństwie. Konkurs polega na uczestnictwie w grze informatycznej.

W celu bezproblemowego przebiegu konkursu organizatorzy zdecydowali się na skorzystanie z usługi CloudiA, która polega m.in. na udostępnieniu w modelu usługowym wysokowydajnej i niezawodnej infrastruktury technicznej. Rozwiązanie to zapewni ciągłość działania serwisu i konieczną elastyczność, szczególnie w sytuacji wzmożonego ruchu na stronie konkursu http://tik-tak.eecdl.pl/

Powrót